Początek - Dan Brown

Początek

Przez Dan Brown

 • Data wydania: 2017-11-09
 • Gatunek: Crime & Thrillers
Score: 4
4
From 79 Ratings

Opis

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda i specjalista od symboli, przenosi nas do malowniczej Hiszpanii. Tam przemierza ulice Madrytu, Barcelony, Sewilli i Bilbao w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania:
Skąd pochodzimy?
Dokąd zmierzamy?
Brown zapełnił karty tej fascynującej powieści kodami, symbolami, odkryciami naukowymi, ciekawostkami religijnymi, historycznymi i architektonicznymi. Powiewu świeżości dodają opisy dzieł sztuki współczesnej i najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych!
Bez względu na to kim jesteś i w co wierzysz, nie masz wpływu na to, co się wydarzy…
Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, którego oszałamiające wynalazki i śmiałe przepowiednie zapewniły my rozgłos na całym świecie. Kirsch, który dwadzieścia lat wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji.
Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum, który pomagała Kirschowi zorganizować wydarzenie. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję odnalezienia kryptograficznego hasła, które stanowi klucz do sekretu Kirscha…

Opinie

 • Świetna powieść!!!

  5
  Od CobyNS
  Kontrowersyjne i jednocześnie odważne podejście do tematyki, której ludzkość, mam wrażenie, że boi się poruszać... Chylę czoła i gorąco polecam!
 • Ten sam schemat

  4
  Od Bimuni
  Mimo to książka niezła. Polecam
 • Tym razem słabo, niestety.

  2
  Od adampolakpl
  Zawiodłem się, niestety. Znany z poprzednich książek schemat, do bólu przewidywalne zakończenie. Nie polecam, szkoda pieniędzy. Pytanie tylko, czy Dan Brown będzie w stanie napisać jeszcze kiedyś coś „nowego”...

Komentarze