16 typów osobowości w pigułce - Laboratorium Dobrego Życia

16 typów osobowości w pigułce

Przez Laboratorium Dobrego Życia

 • Data wydania: 2014-09-01
 • Gatunek: Psychology
Score: 2.5
2.5
From 77 Ratings

Opis

Poznaj niezależnego i błyskotliwego stratega, twórczego i wrażliwego mentora oraz optymistycznego i ciepłego doradcę. Poznaj artystę, logika, entuzjastę, prezentera… Dowiedz się, czym wyróżniają się poszczególne typy osobowości, i sprawdź, czy rozpoznasz wśród nich swoich znajomych i bliskich. Czy rozpoznasz wśród nich siebie?

Książka ta jest wprowadzeniem do typologii osobowości ID16. Dzięki niej poznasz profile poszczególnych typów osobowości i dowiesz się, jaki procent populacji stanowią.

Typologie osobowości odwołujące się do teorii Carla Gustava Junga (do których należy ID16) są narzędziem powszechnie stosowanym w praktyce pedagogicznej, coachingu, zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz poradnictwie zawodowym i małżeńskim. Stanowią one również podstawę wielu programów wspierających rozwój osobisty i doskonalących relacje międzyludzkie. Jungowskie testy osobowości stały się standardowym narzędziem stosowanym przez większość globalnych przedsiębiorstw w procesie rekrutacji oraz w rozwoju zawodowym.

Opinie

 • Książka ściema i demo

  1
  Od Emecyl
  Książka o niczym
 • Mało informacji

  1
  Od i7in0ki
  Podstawowe informacje, krótki spis, który próbuje zachęcić do sięgnięcia po kolejne tomy. Równie dobrze mógłby to być zwykły wpis na blogu, chociaż i one potrafią mieć więcej zawartych informacji i treści niż ta „książka”. Nie pokusiałabym się nawet o stwierdzenie, ze jest to wiedza zawarta w pigułce. Spodziewałam się zdecydowanie czego innego stad może moja krytyczna ocena.
 • Niewarte uwagi

  1
  Od tomekttw
  Metr poniżej dna

Komentarze